Яким буває кермо та чим один тип відрізняється від іншого

 

Яким буває кермо та чим один тип відрізняється від іншого

Існує три типи керма та безліч варіацій. Розглянемо трохи докладніше.

Riser - універсальне та ергономічне кермо, яке дозволяє максимально швидко змінювати напрямок руху. З кермом такого типу ви будете займати найбільш зручну вертикальну позицію на байку та зможете краще контролювати вел в залежності від дорожніх умов. Riser - зручне та найбільш популярне кермо, яке забезпечить маневріність вашому байку під час поїздок містом.

Три основних типи керма: Drop, Bullhorn та Riser

 

У разі, якщо ви хочете забезпечити кращу підтримку спини та покращити аеродинаміку, використовуйте кермо типу Bullhorn або ж Drop.

Bullhorn отримали назву за їх формою - “роги бика”.

Такий тип керма дозволяє зайняти два положення на вельчику: під час спокійної повсякденної поїздки руки можуть бути розташовані по середині керма, або, якщо ж забажаєте агресивної їзди наввипередки з вітром, перенесіть руки на передню частину “рогів бика”. Таке положення дозволить з легкістю долати будь-які пагорби.

 

Кермо Pursuit

Кермо Pursuit - більш агресивний та аеродинамічний різновид керма Bullhorn.

Кермо Drop дозволяє зайняти три позиції на велі: (1) руки на середині керма для релакс - поїздок, або, якщо потрібно прискоритись, (2) перенесіть руки на середню частину керма або (3) візьміться за нижню частину керма.

Позиції рук (2) та (3) дозволять вам значно покращити аеродинаміку та з більшою легкістю набирати швидкість. Кермо Drop дозволяє швидко змінювати позицію на велосипеді та хват керма, завдяки чому руки не втомлюються й не терпнуть.

Такий тип керма стандартно використовується на шосейних та трекових велосипедах.

Доречі, Drop є єдиним типом керма, який визнано для використання під час велозмагань Міжнародним союзом велосипедистів (фр. Union Cycliste Internationale, UCI - велосипедна асоціація, яка спостерігає за подіями велоспорту на міжнародному рівні).

Bullhorn та Drop дозволяють більш ефективно перенести вагу на переднє колесо вела, що полегшує рух вгору та, звичайно, сприяє більш результативному виконанню скидів.

Якому б типу керма ви не надавали перевагу, обов'язково використовуйте спеціальну обмотку та глушники (ковпачки) або ж гріпси. По-перше, це зручно, й, по-друге, це дозволить уникнути зісковзування рук з керма та втрати керування або випадкового травмування себе або оточуючих елементами не захищеного керма.

Різнокольорові обмотки Pure Fix та гріпси VANS X ODI та Brooks

Більшість велосипедів Pure Fix серії Original укомплектовані кермом типу Riser. Якщо через деякий час практики ви забажаєте покращити навички управління, сміливо змінюйте тип керма з Riser на Drop або Bullhorn.

Якщо ж навіть зміна керма не дозволить втамувати жагу самовдосконалення управління фіксовим велом, велкам до світу Pure Fix серії Premium - ще більш легких, швидких та жорстких байків.